Statistický úřad

Obsah

Videopůjčovna

 

KŘENOVSKÝ FOTOATELIÉR

 

Z našeho alba / 1. vydání – podzim 2001

 

JO se speciální cenou!   

KDO BY NEMĚL v lásce nějaké ty drobné dárečky!? Po symbolických medailích, vyrobených ze zátek od piva a limonády, došlo na medaile skutečné (například na ty vyřazené a nikým nechtěné z jakýchsi Spartakiád spřátelených zemí – viz. níže). Opravdu speciální cena však v létě roku 1982 čekala na největšího srandistu Jaromíra Ondrouška, dlouholetého trumpetistu orchestru Karla Vlacha,. Že je ten jeho „prezent“ jako opravdový? A jak asi voněl?! Hmmm…

 

 

 

Účastníci a hosté se loučí s MS 1983, začínají padat Perseidy...

 

NĚKTEŘÍ ZDATNÍ JEDINCI dokázali vyhrát, věřte nebo ne, celé mistrovství světa i s pošramocenou rukou, uloženou do sádry! Tak jako Lubor Pavlík v roce 1983. Mimochodem, tato fotografie je poněkud zavádějící. Je totiž nesprávně zrcadlově obrácena – vítěz měl zlomený palec skutečně na pravé, nikoliv na levé ruce, a i přes tento handicap, ač to zní neuvěřitelně, dokázal vyhrát turnaj ve stolním tenise! (P.S.: Fotku jsme sice mohli při zpracování v počítači otočit, ale proč ji neponechat „in natura“, páni laboranti?)

 

 

 

Musím dát pozor, zda nešvindluje!

 

 

Střelecké disciplíny vždy patřily mezi nejprestižnější, a nejvíce sledované. Svého času odborník na střelbu ze vzduchové pistole, s ocelově pevnou paží a ledově chladnými nervy, budoucí MUDr. Arnold Pavlík III., byl v rámci olympijských her 1984 pečlivě pozorován „dalekohledistou“ Ondrouškem. Bohužel, obyčejným sportovním fandům byl upřen pohled nejen na křenovská klání, ale i na „konkurenční“ olympiádu, probíhající v zámoří, ve městě andělů zvaném Los Angeles. Díky bohu, z klasické křenovské šestky vrchol sezóny v Českém ráji tehdy ještě nikdo nebojkotoval…

 

 

JO a DS u nástěnky během MS 1985

 

 

Nedílnou součástí MS a OH Křenovy byla, je a snad i nadále bude také pestrobarevná informativní nástěnka. S její přípravou to vůbec není jednoduché. Až do chvíle, kdy začala „řádit“ moderní technika, umožňující bez obtíží kopírovat fotografie ze všech existujících formátů, byl archiv použitelných snímků velmi otesaný, a účastníci si stěžovali, že se jedny a ty samé fotky opakují stále dokola. Teď už tomu tak není…

 

 

 

 

Vítěz OH 76 v akci

 

 

Tak takhle začínal nejúspěšnější sportovec v dějinách MS a OH v Křenovech! Čtvrt století stará fotografie vzbuzuje úsměv na tváři. Ale co – tehdy na něj ještě byla vzduchovka příliš těžká. Dnes? Žádnou oporu už nepotřebuje a pokud má svůj den, dává soupeřům na frak. Jako jediný zvládl na 8 metrů opakovaně nastřílet přes 90 bodů ze 100 možných! (P.S. – Možná bude mít následovníky, vždyť obdobným způsobem začínali v Křenovech také M. a A. jr. Pavlíkové)

 

 

Medaile, zvonec a úsměvy

 

První medaile se v Křenovech rozdělovaly už v roce 1976. Jak bylo zmíněno u první fotky, vyklepané zátky od piva a limonád. Horní stříbrná strana pivní zátky, s vyraženou „dvojkou“, vnitřní zlatá s jedničkou, a zvláštní zelená zátka od nealka s „trojkou“ jako bronz. Po kratší odmlce byla tradice obnovena se skutečnými medailemi – až do vyčerpání zásob. Na snímku jsou dekorováni medailisté z OH 1980. Byl to nesmírně důležitý okamžik. K těmto hrám se datuje tradice závěrečných ceremoniálů…  

 

 

 

Táto, soustřeď se!

 

Nejslavnější rodinné foto. Na závěr prvního alba historických fotografií jsme si ponechali snímek, který se rovněž vztahuje k olympijským hrám v roce 1980 a který by v nikdy nevypsané soutěži o momentku, nejlépe dokumentující atmosféru sportovních klání v Křenovech mohl získat výše uvedené uznání. Co si to asi pánové František a Marek Mudrovi říkali? Navrhujeme tuto variantu: „Táto, soustřeď se a střílej na desítku!“

 

 

Zpátky na začátek tohoto fotoalba