Zpět do obrazové galerie

 

 

Marek DIAS

marek d - vyrez

Celková bilance:

 

1 účast na MS a OH

 

5 disciplín (0 – 0 – 0)

 

0 bodů

 

46. místo v dlouhodobé historické tabulce

 

 

 

Nejúspěšnější disciplíny:

 

Šprtec

 

0

-

0

-

0

 

 

 

Nedostatky?

 

Přirozené sportovní nadání. Na většinu disciplín byl poněkud „nešikovný“, s výjimkou jízdy na kole. Ta ale nikdy nebyla součástí křenovských klání :-)

 

Reprezentuje – Benelux

Což byl unikát. Pro nezasvěcené, hned tři země najednou! Belgii, Nizozemí a Lucembursko J

Zajímavosti

artbul1a  Sportovních her se zúčastnil pouze jednou. V létě 1979 zasáhl do pěti ze 13 vypsaných disciplín, v každé obsadil poslední šesté místo. A poté vyrazil s dalšími soupeři během jednodenní přestávky v programu šampionátu na pěší výlet do Prachovských skal...

artbul1a  Do Křenov jezdil až do roku 1982, vždy mimo termíny MS či OH. Ještě si tu vyzkoušel několik netradičních „atletických“ disciplín resp. amatérské horolezecké výpravy po okolních pískovcových věžích a stěnách, a sehrál hrst přátelských zápasů ve šprtci. V něm dosáhl nejlepšího výsledku, když divoce remizoval s J.Hlavou 8:8!

Personal

Vyrůstal v Praze, ale střední školu absolvoval na jihu Čech, kam natrvalo přesídlil. Jen se z Českých Budějovic přesunul do Českého Krumlova a na statku v Besednici pořádá zajímavé kurzy. Nikoliv radioamatérů (to byl kdysi dávno pouze „koníček“), ale výtvarníků. Není divu. Základ této profesní vášně si budoval odmalička. Společně s D.Soeldnerem navštěvoval výtvarný obor lidové školy umění a keramický kroužek přímo v areálu Pražského hradu. O keramické tvorbě M.D. se pak více dočtete na webových stránkách jeho ateliéru, kde stojí, že: „Interiérové i exteriérové plastiky Marka Diase bylo možné vidět na mnoha skupinových i samostatných výstavách. Rád používá k výpalu užitkové i dekorativní keramiky palivové pece s otevřeným plamenem, kdy se oheň a poletující popel podílí na tvorbě díla...“ Výmluvné, ne? :-) A pokud právě netvoří nebo neučí na Uměleckoprůmyslové škole Svaté Anežky České v Č. K., vyráží s fotoaparátem v ruce do zahraničí. Ovšem nikoliv na klasické dovolené k moři, ale do exotických a převážně horských lokalit, například Turecka nebo Íránu.

 

M.D.

 

Vzd8

Vzd15

Grana

Pance

KosM

KosV

Karty

Š500

Š2tis

Šmar

StTen

Šprtec

TVten

TVko

 

Rok

Medaile

Body

Poř.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1979

 

-

-

130/6

30/6

-

-

-

-

6.

-

6.

6.

-

-

 

1979

0  0  0

0

6.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Celkem

 

0/0/0

0/0/0

0/0/0

0/0/0

0/0/0

0/0/0

0/0/0

0/0/0

0/0/0

0/0/0

0/0/0

0/0/0

0/0/0

0/0/0

 

-

0/0/0

0

43.

 

Zpátky nahoru