Videopůjčovna

Obsah

Informační služba alias FAQ

 

Pravidla a soutěže

 

 

Tak se hrály kuželky na světovém šampionátu v roce 1991. Jaká jsou jejich aktuální pravidla si můžete zjistit v následujících řádcích.

 

 

 

Střelecké disciplíny jsou v současnosti tvořeny vzduchovkou (terče umístěny ve vzdálenosti 8 a 15 metrů), vzduchovou pistolí (6 metrů – na snímku) a střelbou na figury (10 metrů). V prvních 3 soutěžích má každý účastník k dispozici 10 ran „naostro“, bez tréninkových pokusů.

Ilustrační snímek je z roku 1985.

 

 

 

 

Specifikace soutěží:

Bodování

Bez ohledu na počet účastníků je dodržován formát, zavedený již na OH v roce 1976. To znamená, že ohodnocena do celkové klasifikace jsou pouze první čtyři místa následujícím způsobem:

 

1. místo  100 bodů

2. místo    70 bodů

3. místo    40 bodů

4. místo –  20 bodů    

 

V případě, že se závodníci o bodované místo podělí, rozdělí se i o body. Například – dvě první místa jsou shodně za 85 bodů, dvě druhá za 55, dvě třetí za 30 a dvě čtvrtá za 10 bodů.

 

Počet účastníků

Zúčastnit se mohou pouze pozvaní sportovci.

*   Tradiční účastníci, s nimiž se počítá pro celý program MS nebo OH.

*   Speciální osobnosti, pozvané pouze na určitý okruh soutěží nebo na specifický hrací den.

*   Novinkou je kategorie „jako host“ – ta je určena především pro sportovkyně. Jim byla vyhrazena účast ve střelbách z pistole či vzduchovky na 8 a 15 metrů.

 

Horní věková hranice není omezena (v současnosti), nejnižší se pohybuje kolem deseti let a závisí na svolení hlavního organizátora a rozhodčího her.

 

 

  1. KROKET (pravidla, zajímavosti)
  2. ŠPRTEC (plus historické tabulky)