Hromosvod AKTUALIT

Obsah

Návrat na předchozí stránku

 

Zvláštní ocenění

 

Nejlepší vrhači na cíl

(neoficiálně)

 

1998  Lubor Pavlík

1997  Marek Mudra

1996  - (1)

1995  Arnold Pavlík

1994  David Soeldner

1993  Lubor Pavlík

1992  Lubor Pavlík

1991  Lubor Pavlík

1990  Arnold Pavlík (3)

1989  Jarda Ondroušek

1988  Arnold Pavlík

1987  Lubor Pavlík

           Arnold Pavlík (4)

1986  Lubor Pavlík

1985  Lubor Pavlík (3)

1984  David Soeldner

1983  Jiří Hlava

1982  Jiří Hlava

1981  Lubor Pavlík

1980  Arnold Pavlík

1979  Jiří Hlava

1978  Lubor Pavlík

1977  - (1)

1976  Jiří Hlava (2)

 

Nejlepší jednotlivci

v „nočních hrách“

(neoficiálně)

 

1998  David Soeldner

1997  Juro Varga

1996  - (1)

1995  David Soeldner

1994  David Soeldner

1993  Jiří Hlava (7)

1992  Marek Mudra

1991  František Mudra

           David Soeldner (4)

1990  Arnold Pavlík

1989  František Mudra

1988  Marek Mudra

1987  David Soeldner

1986  Jiří Hlava

1985  David Soeldner (3)

1984  František Mudra

1983  Jiří Hlava

1982  Jarda Ondroušek

1981  Lubor Pavlík

1980  David Soeldner

1979  David Soeldner

1978  Jiří Hlava

1977  Arnold Pavlík (2)

 

Nejlepší jednotlivci

turnajových disciplín

(neoficiálně)

 

2022  Arnold Pavlík jr.

2021  Michal Pavlík

2020  Arnold Pavlík jr.

2019  David Soeldner

          Dominik Soeldner (4)*

2018  Dominik Soeldner

2017  David Soeldner

2016  David Soeldner

2015  David Soeldner

2014  David Soeldner

2013  David Soeldner

2012  David Soeldner

2011  David Soeldner

2010  David Soeldner

2009  Lubor Pavlík

2008  David Soeldner

2007  David Soeldner

2006  David Soeldner

2005  David Soeldner

2004  David Soeldner

2003  David Soeldner

2002  David Soeldner

2001  David Soeldner

2000  Lubor Pavlík

1999  David Soeldner

1998  David Soeldner

1997  Lubor Pavlík

1996  David Soeldner (3)

1995  David Soeldner

1994  David Soeldner (3)

1993  David Soeldner (3)

1992  David Soeldner (3)

1991  Lubor Pavlík

1990  David Soeldner (3)

1989  David Soeldner

1988  David Soeldner

           Lubor Pavlík (4)

1987  David Soeldner

1986  Lubor Pavlík

1985  David Soeldner

1984  David Soeldner

1983  Lubor Pavlík

1982  Jiří Hlava

1981  David Soeldner

1980  David Soeldner

1979  David Soeldner (4)

           Lubor Pavlík

           Jiří Hlava

1978  David Soeldner (3)

1977  David Soeldner

1976  David Soeldner

Putovní poháry křenovských soutěží

    Všechny tyto trofeje jsou rozdělovány proto, aby došlo nejen k ocenění výjimečných individuálních výkonů v okruhu obdobných disciplín, ale aby byla uctěna a zachována památka našich velkých kamarádů, jejichž jméno je nějakým způsobem spojeno se sportovním kláním v Křenovech. Zpěvák Milan Chladil je zakladatelem těchto her Jiřím Hlavou považován za duchovního guru myšlenky pořádat tyto soutěže. Olympijský vítěz v hodu diskem Ludvík Daněk byl zase jejich slavným patronem. Jarda Ondroušek (trumpetista orchestru Karla Vlacha) aktivním účastníkem a nejvtipnějším sportovcem, který nezkazil žádnou legraci. Další trumpetista a náruživý sportovec Mirek Jelínek (působil především v Televizním orchestru již rovněž zesnulého dirigenta Václava Zahradníka) stejně jako učitel hudby a náruživý milovník šňupacího tabáku, žijící v Německu, Bernard Driessen, zase patřili mezi potenciální účastníky, kterým se ale sen zapojit se do křenovských disciplín nikdy nevyplnil…

 

 

Trofej Milana Chladila

    Je putovní a od roku 1999 ji obdrží ten sportovec, který nasbírá nejvíce bodů v tzv. nočních disciplínách, tzn. v kartách (prší) a kostkách, hraných na malá

a velká čísla (případně kombinaci).

 

2022    Šimon PAVLÍK

2021    Vladimír MIŠAUER jr.

2020    Nikol SOELDNEROVÁ

2019    František MUDRA

2018    Vladimír MIŠAUER jr.

2017    Jiří HLAVA

2016    David SOELDNER

2015    David SOELDNER

2014    Arnold PAVLÍK jr.

2013    Jiří HLAVA

2012    František MUDRA

2011    David SOELDNER

2010    František MUDRA & Arnold PAVLÍK jr.

2009    David SOELDNER

2008    Pavel VÍTEK

2007    David SOELDNER

2006    Jiří HLAVA

2005    František MUDRA

2004    Marek MUDRA

2003    Jakub DOHNAL

2002    Marek MUDRA

2001    David SOELDNER

2000    David SOELDNER

1999    Jiří HLAVA

 

Popis: chladil-vyrez

Milan Chladil

(slavný a oblíbený zpěvák)

 

Trofej Ludvíka Daňka

     Je rovněž putovní, a také od zmíněného roku 1999

je udělována tomu, kdo dosáhne nejvyššího

bodového zisku v hodech na cíl – a sice v hodu granátem a tzv. „pancerfaustem“.

 

2022    Arnold PAVLÍK jr.

2021    Arnold PAVLÍK

2020    Arnold PAVLÍK jr. (6)

2019    Arnold PAVLÍK

2018    Arnold PAVLÍK jr.

2017    Arnold PAVLÍK (3)

2016    David SOELDNER

2015    Lubor PAVLÍK (3)

2014    Lubor PAVLÍK (3)

2013    Lubor PAVLÍK

2012    Lubor PAVLÍK

2011    Arnold PAVLÍK

2010    Arnold PAVLÍK (3)

2009    Lubor PAVLÍK (3)

2008    Lubor PAVLÍK (3)

2007    Michal PAVLÍK

2006    Arnold PAVLÍK & Lubor PAVLÍK (4)

2005    Lubor PAVLÍK (6)

2004    Lubor PAVLÍK

2003    Lubor PAVLÍK (3)

2002    Lubor PAVLÍK (3)

2001    Lubor PAVLÍK (3)

2000    Lubor PAVLÍK (3)

1999    Lubor PAVLÍK (3)

 

Popis: daněk-vyrezr 

Ludvík Daněk

(olympijský vítěz v hodu diskem)

 

 

Trofej Jardy Ondrouška

    Třetí z novodobých putovních trofejí obdrží nejzdatnější střelec ze vzduchových zbraní.

Do hodnotícího součtu se započítává střelba z pistole, vzduchovkou na 8 a 15 metrů, případně na figury.

 

2022    Arnold PAVLÍK jr.

2021    Šimon PAVLÍK

2020    Arnold PAVLÍK jr.

2019    Arnold PAVLÍK jr. & Lukáš VANC

2018    Arnold PAVLÍK jr.

2017    Vladimír MIŠAUER jr.

2016    Arnold PAVLÍK jr.

2015    Lubor PAVLÍK

2014    Vladimír MIŠAUER jr. & Marek MUDRA

2013    Vladimír MIŠAUER jr.

2012    Arnold PAVLÍK jr.

2011    David SOELDNER

2010    Arnold PAVLÍK

2009    David SOELDNER

2008    Lubor PAVLÍK

2007    David SOELDNER

2006    Lubor PAVLÍK

2005    David SOELDNER

2004    Lubor PAVLÍK

2003    David SOELDNER

2002    David SOELDNER

2001    Lubor PAVLÍK

2000    David SOELDNER

1999    Norbert VARGA

 

Popis: jarda-o ms95

Jarda Ondroušek

(trumpetista orchestru Karla Vlacha)

 

 

Putovní medaile Mirka Jelínka

   Další z řady putovních trofejí „in memoriam“, tentokrát v podobě kulaté medaile,

je od MS v roce 2001 udělována jednotlivci,

který se prokáže nejlepšími výkony v šipkách.

 

2022    David SOELDNER

2021    Arnold PAVLÍK jr. & Šimon PAVLÍK (4)

2020    Šimon PAVLÍK (3)

2019    Michal PAVLÍK

2018    Dominik SOELDNER

2017    Dominik SOELDNER

2016    Arnold PAVLÍK

2015    Dominik SOELDNER (3)

2014    Arnold PAVLÍK

2013    Michal PAVLÍK

2012    Arnold PAVLÍK jr. (3)

2011    Dominik SOELDNER

2010    Arnold PAVLÍK

2009    Lubor PAVLÍK (3)

2008    Jiří HLAVA

2007    Arnold PAVLÍK jr.

2006    Michal PAVLÍK

2005    Michal PAVLÍK

2004    Lubor PAVLÍK

2003    Michal PAVLÍK

2002    Lubor PAVLÍK

2001    Arnold PAVLÍK

 

Popis: jelínek-cb

Mirek Jelínek

(trumpetista orchestru ČST)

 

 

„Zahradní“ pohár Jiřího Hlavy

    Putovní trofej, kterou obdrží sportovec, jehož zdobí nejlepší a nejvyrovnanější

výkony v kroketu, petangue a „kriketu“. Od roku 2021 nese „in memoriam“

jméno zakladatele křenovských her.

 

2022    Dominik SOELDNER (3)

2021    Michal PAVLÍK

2020    Dominik SOELDNER

2019    David SOELDNER

2018    David SOELDNER

2017    Nikol SOELDNEROVÁ

2016    Dominik SOELDNER (3)

2015    Dominik SOELDNER

 

Jiří Hlava

(trumpetista orchestru Felixe Slováčka, JOČR, TOČR)

 

 

Šňupací tabák Bernarda Driessena

    Tato cena je udělována ve zcela nové, specifické kategorii – „za mimořádný či kuriózní počin“. O jakou cenu se jedná napovídá sám název a i proto je jasné, že není putovní, ale „spotřebitelná“…

 

 

2022    Štěpán ZUDA

(za nadšení, s jakým absolvoval své premiérové vystoupení na hrách,

navíc s řadou úspěšných výkonů v soutěžích, co nikdy nehrál)

2021    Felix SLOVÁČEK

(dodržel slovo, přijel, a ve dvou soutěžích, z nichž kuželky hrál poprvé

v životě, skončil jen těsně za bodovanými pozicemi)

2020    Vladimír MIŠAUER jr.

(za to, že na hrách „byl i nebyl“ – přijel, ačkoliv měl plnou hlavu starostí

s urgentní prací pro firmu Samsung, neustále sháněl připojení na wi-fi,

a přesto ve střelbě z pistole vyrovnal vlastní křenovský WR rekord)

2019    František MUDRA

(za dominantní výkony v nočních „karbanických“ hrách, a pétanque)

2018    Martin TONDR

(za to, jak moc se těšil na výrazné zapojení do MS, především

v sobotu, a i když mu to zhatila práce v šenku (záskok nedorazil),

dostavil se na zahájení, set st.tenisu, 2 sob. soutěže a na zakončení)

2017    Martin TONDR

(za okamžité a zanícené, byť dočasné zapojení do soutěží MS,

místo plnění si povinností v Křenovském šenku)

2016    SILVIE MUDROVÁ

(za nečekané úspěchy v nočních hrách, v nichž ziskem zlata

a bronzu jasně předčila oba Mudrovic pány, Marka i Frantu)

2015    Nikol SOELDNEROVÁ

(za to, jak dokázala držet krok v technicky náročných soutěžích

s dospělými pány, zejména v kroketu a pétanque, cenu převzal

v.z. Karel Havlík)

2014    Karel HAVLÍK & Marek MUDRA

(za pozitivně pojaté sportovní výkony a pohodové rozpoložení)

2013    Vladimír MIŠAUER jr.

(za jedinečnou formu ve střelbě ze vzduchových zbraní, kde obsadil

první, druhé, třetí a čtvrté, vždy bodované místo)

2012    Karel HAVLÍK

(byť dorazil o den později, než se čekalo, stačil vyhrát dvě

soutěže, podstoupit trhání zubů kombinačkami, a složit

báseň do kroniky)

2011    Vladimír MIŠAUER jr.

(za to, jak do poslední chvíle a naplno bojoval o celkové

3. místo, jak zazářil ve střelbách, a to přesto, že měl hlavu

plnou mobilů, tabletu, a kvůli nim zmeškal i celou disciplínu!)

2010    Pavel PETR*

(* uděleno dodatečně, za chuť i vůli předstřílet si „penalty“

v „povodňové“ průtrži mračen – díky tomu získal bronz)

2009    Luděk POSPĚCH

(po 7 letech se objevil v Křenovech a během bleskové

návštěvy napodobil rok starý počin F.Slováčka v pistoli)

2008    Pavel VÍTEK & Felix SLOVÁČEK

(řídili se heslem – přišli, zasáhli do boje a senzačně

zvítězili! P.V. v kostkách a F.S. ve střelbě z pistole)

2007    Pavel PETR

(za fair-play vystupování v rámci turnaje stolního

tenisu a střelbu „penalt“ s mobilem v ruce!)

2006    Karel HAVLÍK

(za to, že držel partu a přijel sportovat,

i když ho v řadě disciplín omezovala bolavá záda)

2005    František MUDRA

(za nejlepší celkové umístění resp. bodový zisk

na hrách od r. 1989 a veselou „taneční“ náladu)

2004    Ivo BLÁHA

(za to, jak skloubil preludování na klávesách

s překvapivým výkonem ve střelbách)

2003    Karel HAVLÍK

(odložil cestu do kostela až po ukončení

her – cenu si pak ale nechtěl převzít)

2002    František MUDRA

(po 9 letech abstinence si dal na MS pivo)

 

Popis: bernard-cb

Bernard Driessen

(učitel hudby na německo-švýcarském pomezí)

 

 

Poznámky:

(1) Soutěže se v rámci tohoto MS či OH neuskutečnily

(2) Uskutečnila se pouze jedna disciplína z této kategorie

(3) Dokázal zvítězit ve všech hodnocených soutěžích

(4) Sportovci se o prvenství podle všech měřítek podělili

(5) Jedno z vítězství bylo na „polovinu“ s dalším sportovcem

(6) Pořadí určil specifický koeficient – celkový nástřel resp. součet zásahů

(7) Pořadí určilo nebodované umístění v jedné z disciplín

 

 

Zpátky na začátek této stránky

 

Nejlepší střelci ze vzduchových zbraní

(neoficiálně)

 

1998  Lubor Pavlík

1997  Luděk Pospěch

1996  František Mudra

1995  Lubor Pavlík

1994  Jiří Hlava

1993  Jarda Ondroušek

1992  Jiří Hlava

1991  David Soeldner

1990  Jarda Ondroušek

1989  David Soeldner

1988  David Soeldner

1987  Jarda Ondroušek

1986  Arnold Pavlík

1985  Jarda Ondroušek

1984  Arnold Pavlík

1983  Lubor Pavlík

1982  Lubor Pavlík

1981  Jarda Ondroušek

1980  František Mudra

1979  David Soeldner

1978  František Mudra

1977  Jiří Hlava

1976  David Soeldner (6)

 

Nejlepší šipkaři

(neoficiálně)

 

2000  František Mudra (7)

1999  Lubor Pavlík

1998  Jiří Hlava (3)

1997  Jiří Hlava

1996  David Soeldner (3)

1995  Lubor Pavlík  (7)

1994  Jiří Hlava (4)

           David Soeldner

1993  Lubor Pavlík

1992  Arnold Pavlík (4)

           Lubor Pavlík

1991  Arnold Pavlík

1990  David Soeldner (4)

           Arnold Pavlík

1989  Lubor Pavlík

1988  Jiří Hlava

1987  David Soeldner

1986  David Soeldner

1985  David Soeldner

1984  Jarda Ondroušek

1983  David Soeldner

1982  Lubor Pavlík

1981  Lubor Pavlík

1980  Jiří Hlava

1979  Arnold Pavlík

1978  Arnold Pavlík

1977  Arnold Pavlík (2)

1976  David Soeldner (3)

 

Nejlepší v kriketu

a kroketu

(neoficiálně)

 

2014  David Soeldner (3)

2013  David Soeldner

           Lubor Pavlík

2012  David Soeldner (7)

2011  Jiří Hlava

2010  David Soeldner

2009  Jiří Hlava

2008  David Soeldner

2007  David Soeldner

2006  Jiří Hlava

2005  David Soeldner

2004  David Soeldner

2003  Jiří Hlava (4)

           Lubor Pavlík

2002  David Soeldner (3)

2001  Jiří Hlava (4)

           David Soeldner

2000  Michal Pavlík (4)

           David Soeldner

1999  David Soeldner (3)

1998  Marek Mudra

1997  David Soeldner (3,5)

1996  Jiří Hlava (2)

1995  David Soeldner (4)

           Arnold Pavlík

1994  Marek Mudra

1993  David Soeldner

1992  David Soeldner

1991  David Soeldner

1990  Jiří Hlava (4)

           David Soeldner

1989  Arnold Pavlík

1988  Jiří Hlava

1987  David Soeldner (4)

           Jarda Ondroušek

1986  Arnold Pavlík (4)

           David Soeldner

           Jarda Ondroušek

1985  Lubor Pavlík

1984  Lubor Pavlík

1983  David Soeldner (3,5)

1982  Arnold Pavlík

1981  David Soeldner (3)

1980  Lubor Pavlík (2,4)

           Arnold Pavlík

1979  - (1)

1978  - (1)

1977  - (1)

1976  David Soeldner (2)